Tradycyjny indyjski ser wytwarzany ze świeżego mleka krowiego zakwaszanego sokiem z cytryny lub limonki. Jego delikatna, zwarta konsystencja sprawia, że świetnie nadaje się do sałatek, curry, warzywnych dań smażonych czy grillowanych. Neutralny smak pozwala łatwo komponować ser z przyprawami, ziołami, sosami i warzywami, zachowując jego strukturę podczas obróbki cieplnej. Paneer jest uniwersalny w kuchni – od klasycznych indyjskich potraw po nowoczesne przepisy fusion.
MLEKO: krowie pasteryzowane, sól, podpuszczka mikrobiologiczna.
Średnia wartość odżywcza w 100 g produktu:
| wartość energetyczna | 998kJ/240Kcal |
| tłuszcz | 18,0g |
| w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 12,0g |
| węglowodany | 2,5g |
| w tym cukry | 2,5g |
| białko | 17,0g |
| sól | 1,0g |
| zawartość tłuszczu w suchej masie | 0,4 |
| Gwarantowana data przydatności | 30 dni |
| Warunki przechowywania | od +2°C do +5°C |