Półtwardy ser wytwarzany z niepasteryzowanego mleka krowiego pochodzącego z regionu Franche-Comté, gdzie produkcja tego sera jest tradycyjnie ograniczona. Charakteryzuje się jasnożółtą barwą oraz wyraźnym, bogatym smakiem z nutami owoców i delikatnymi akcentami orzechów. Jego zawartość tłuszczu wynosi około 45%, co nadaje mu kremową, sprężystą konsystencję. Idealny na deskę serów, jako dodatek do kanapek, sałatek czy do gotowania i zapiekanek. Autentyczny Comté to połączenie tradycyjnego francuskiego rzemiosła serowarskiego z pełnym, złożonym smakiem, który docenią zarówno smakosze, jak i profesjonaliści w gastronomii.
MLEKO: krowie niepasteryzowane, sól, bakterie kwasu mlekowego, podpuszczka
Średnia wartość odżywcza w 100 g produktu:
| wartość energetyczna | 1700kJ/410kcal |
| tłuszcz | 34,0 g |
| w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 22,0 g |
| węglowodany | <0,5 g |
| w tym cukry | <0,5 g |
| białko | 26,0 g |
| sól | 0,8 g |
| zawartość tłuszczu w suchej masie | ≥45% i ≤54% |
| Gwarantowana data przydatności | 20 dni |
| Warunki przechowywania | do +8°C |