Ser miękki dojrzewający z pasteryzowanego mleka krowiego, z porostem białej pleśni
Poznaj ser, który wyznacza standardy w kategorii serów z białą pleśnią. Choć Le Fromager wizualnie przypomina tradycyjny ser Brie, przewyższa go swoją niespotykaną, aksamitną teksturą. To flagowy produkt marki, stworzony dla osób, które kochają łagodne, maślane smaki i strukturę, która wręcz rozpływa się w ustach.

Zarówno śnieżnobiała, aksamitna skórka, jak i wnętrze, mają subtelniejszy smak niż klasyczne Brie czy Camembert. Ten ser to bezpieczny wybór, który zachwyci każde podniebienie. Dzięki zastosowaniu śmietanki kremówki i unikalnego procesu produkcji, ser z czasem zyskuje płynną konsystencję. Ze względu na wysoką zawartość tłuszczu i jednorodną strukturę, ser ten genialnie zachowuje się pod wpływem ciepła, tworząc płynną bazę. Tort o wadze 2 kg prezentuje się niezwykle efektownie. Jest solidny przy krojeniu, a jednocześnie wilgotny i kremowy w środku.

Deska serów premium: Podawaj z chrupiącymi krakersami i słodką pastą z pigwy (membrillo). To klasyczne połączenie, które balansuje kremowość sera owocową kwasowością.
Gorące zapiekanki: Dzięki swojej płynnej konsystencji po podgrzaniu, jest to idealny ser do luksusowych grillowanych kanapek, burgerów gourmet czy zapiekanek z ciasta francuskiego.
Kreatywna przekąska: Wypróbuj go w formie szaszłyka z pieczoną morelą, wędzonym boczkiem i świeżą rukolą – słodycz owocu i słoność boczku idealnie podkreślą maślany aromat sera.
Bąbelki: To obowiązkowe towarzystwo dla tego sera. Gazowana woda mineralna, włoskie Prosecco, hiszpańska Cava lub, w wersji najbardziej wyrafinowanej, francuski Szampan.
Koktajle: Świetnie komponuje się z owocowymi drinkami, np. orzeźwiającym koktajlem jeżynowym.
MLEKO krowie pasteryzowane, ŚMIETANA, kultury starterowe, kultury pleśniowe, sól, podpuszczka mikrobiologiczna.
Średnia wartość odżywcza w 100 g produktu:
| wartość energetyczna | 1385 kJ/335 kcal |
| tłuszcz | 30,0 g |
| w tym kwasy tłuszczowe nasycone | 20,0 g |
| węglowodany | 1,2 g |
| w tym cukry | 1,2 g |
| białko | 15,0 g |
| sól | 1,4 g |
| zawartość tłuszczu w suchej masie | 60% |
| Gwarantowana data przydatności | 20 dni |
| Warunki przechowywania | od +4°C do +8°C |
| Kod EURIAL | TR-167 |